Chorwacja

Medulin

Medulin

Wymieniając mieszczące się tam zabytki, cudowne plaże a także wspaniale przygotowaną infrastrukturę turystyczną, odnieść można przekonanie o tym iż jest to prawdziwy raj dla przyjezdnych. Mnogość atrakcji turystycznych jaką można tu wymienić z pewnością uszczęśliwi najbardziej wybrednego podróżnika. Wyjątkowa dbałość o detale zaowocowała sukcesem turystycznym, jakie odniosło miasteczko.

Senj

Senj

Mieszkańcy szanują historię swojego miasta, i wiedzą że to za jej sprawą zawdzięczają te wielkie ilości atrakcyjnych budowli które każdego roku ściągają tłumy turystów. Kilka zabytków kwalifikuje się do grupy światowej, których patronem powierzono UNESCO, dbające o ich los dla następnych pokoleń. Szczególna troska o detale przyczyniła się do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie odniosło miasto.

Sinj

Sinj

Dziesiątki atrakcji które czekają na podróżników powodują że część z nich ponownie przybędzie tu w przyszłym roku. Nawiązując kontakty z turystami można odnieść wrażenie że miasteczko Sinj posiada coś co powoduje że będący tu człowiek pragnie tu powrócić i wracać bez względu na to czy był tu w poprzednich latach. Wymieniając występujące zabytki, rajskie plaże oraz wspaniale przygotowaną infrastrukturę turystyczną, można odnieść wrażenie że jest prawdziwy raj dla odwiedzających.

Labin

Labin

Miejscowi szanują historię swojego miasta, i wiedzą że to za jej sprawą zawdzięczają te wielkie ilości atrakcyjnych budowli które każdego roku przyciągają tłumy turystów. Sporo zabytków kwalifikuje się do klasy światowej, których opieką zajmuje się stowarzyszenie UNESCO, pilnujące ich los w trosce dla następnych przodków. Wymieniając znajdujące się tu zabytki, rajskie plaże i dobrze przygotowaną bazę turystyczną, odnieść można przekonanie o tym iż jest to istny raj dla odwiedzających.

Opatija

Opatija

Malownicza miejscowość o nazwie Opatija, położona w ciekawym punkcie w regionie Kvarner. Miasto z ciekawymi zabytkami, co roku zwiedzane przez setki tysięcy żądnych zwiedzania podróżników. Liczne atrakcję turystyczne, atrakcyjna baza noclegowa oraz idealne warunki pogodowe, sprawiają że co roku do Opatija przybywa dziesiątki tysięcy turystów, a turystyka okazała się podstawowym źródłem utrzymania dla wielu zamieszkujących tu ludzi.

Pirovac

Pirovac

Pirovac starannie odbudowane sporo przeżyło w czasie swej zawiłej historii. Sporo czasu było zajęte przez najeźdźców obcych krajów, przyczyniło się to do sporej ilości atrakcyjnych znajdujących się tu zabytków. Co roku, licznie zwiedzane jest przez wiele tysięcy turystów z najbardziej odległych regionów świata.

Sveti Filip i Jakov

Sveti Filip i Jakov

Wygodną autostradą bardzo przyjemnie można przejechać cały region Północna Dalmacja i tym samym spowodować że nasz urlop będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Choć w centrum , w porcie lub starówce spotkać można dużo atrakcyjnych turystycznie budowli, to trzeba również udać się na obrzeża Sveti Filip i Jakov, gdzie w kameralnych okolicznościach bez tłumu i natłoku turystów odkryć możemy na atrakcyjny punkt widokowy z którego zobaczyć możemy okazałą panoramę miasta. Mieszkańcy szanują pradzieje miasta, i wiedzą że to za jej sprawą zawdzięczają te bogate w ilości zabytków które co roku przyciągają tysiące turystów.

Kaštela

Kaštela

O tym że to jest cudowny zakątek Chorwacji popierają badania jakie przeprowadzono na grupie losowo zapytanych turystów przebywających Chorwację, którzy ujawnili że to nie jest ich pierwszy urlop w tak cudownym zakątku jakim jest Kastela. Wyjątkowa dbałość o detale zaowocowała do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie osiągnęło miasto. Jednak Kaštela nie tylko jest to raj dla zwolenników spacerowania wśród zabytków, to również idealne warunki do zażywania kąpieli słonecznych.

Vrboska

Vrboska

Wyliczając występujące zabytki, wspaniałe plaże i wspaniale przygotowaną infrastrukturę turystyczną, można odnieść przekonanie o tym iż jest to istny raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji turystycznych jaką można tu wymienić na pewno zadowoli najbardziej wybrednego urlopowicza. Vrboska to zapewne jedno z najbardziej lubianych miast w Chorwacji, położone w regionie o interesującej nazwie Środkowa Dalmacja, podkreślić należy jego cudowną historią.

Zadar miasto niezwykłych zabytków

Zadar miasto niezwykłych zabytków

Centrum ulokowało się na wąskim półwyspie górującym nad Kanałem Zadarskim. Rzymską starówkę otaczają masywne mury, a wokół fortyfikacji ciągnie się szeroka nadmorska promenada. Najbardziej widowiskowym wejściem do starej dzielnicy jest Brama Lądowa (Kopnena vrata), do której dochodzi się z małej przystani Fosa, jedynej ocalałej części zadarskiego systemu fos obronnych.

Fažana

Fažana

Autostradą można wygodnie zwiedzić cały region Istria i sprawić że nasze wakacje stanie się wyjątkowo atrakcyjny. Zazwyczaj w centrum , starówce i starej części miasta napotkać można sporo ciekawych i interesujących turystycznie pomników, to polecamy również udać się na peryferia miasta Fažana, gdzie w kameralnych okolicznościach bez zgiełku natłoku turystów udać się możemy na przepiękny taras widokowy skąd ujrzeć można całą panoramę miasta. Zwiedzając Chorwację, należy jednak wiedzieć że Fažana to nie tylko gorące plaże, i polecane restauracje i bary z egzotycznymi posiłkami.

Vukovar

Vukovar

Mieszkańcy szanują historię swojego miasta, i wiedzą że to dzięki niej zawdzięczają te ilości budowli które każdego roku ściągają wielkie ilości turystów. Sporo zabytków kwalifikuje się do grupy światowej, których opieką jest organizacja UNESCO, pilnujące ich los w trosce dla przyszłych przodków. Mnogość atrakcji czekających na podróżników przyczyniają że kilku z nich również przyjedzie tu co roku.

Baška

Baška

Baška to zapewne jedno z najpopularniejszych miast znajdujących się w Chorwacji, położone w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, pochwalić się może interesującą historią. Zapewne jest to jeden z czynników które przyczyniają się że każdego roku kurort ten wybiera dziesiątki tysięcy podróżników z naszej części kontynentu. Masa atrakcji czekających na turystów sprawiają że całkiem sporo z nich również przybędzie tu w kolejne wakacje.

Karlovac

Karlovac

Wyliczając znajdujące się tu zabytki, wspaniałe plaże a także dobrze przygotowaną infrastrukturę turystyczną, odnosi się wrażenie że jest prawdziwy raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji turystycznych jaką można tu wymienić na pewno zadowoli każdego najbardziej wymagającego urlopowicza. Zwiedzając Chorwację, należy jednak zauważyć że Karlovac nie szczyci się tylko błękitne plaże, i wspaniałe restauracje i bary z ekstrawaganckimi przekąskami.

Podravina

Podravina

Podravina jest to jedno z najbardziej lubianych miast w Chorwacji, położone w regionie o intrygującej nazwie Centralna Chorwacja, pochwalić się może interesującą historią. Pewnie jest to jeden z czynników które sprawiają że w sezonie urlopowym miejsce to odwiedza dziesiątki tysięcy podróżników z naszej części Europy. Fakt że jest to cudny region Chorwacji potwierdzają badania przeprowadzone na obiektywnej grupie przypadkowo napotkanych turystów będących Chorwację, którzy przyznali że to nie jest ich debiut w tym pięknym zakątku jakim jest Podravina.

Dakovo

Dakovo

Dakovo to jedno z najciekawszych miast znajdujących się w Chorwacji, znajduje się w regionie o intrygującej nazwie Slawonia, pochwalić się może cudowną historią. Z pewnością jest to kolejny z czynników które sprawiają że w każde wakacje kurort ten wybiera setki tysięcy turystów z naszej części Europy. Dziesiątki atrakcji czekających na turystów sprawiają że całkiem sporo z nich ponownie przyjedzie tu w kolejne wakacje.

Novalja

Novalja

Mieszkańcy szanują pradzieje miasta, i mają świadomość że to dzięki niej zawdzięczają te niezliczone ilości atrakcyjnych budowli które każdego roku przyciągają tłumy turystów. Wiele zabytków jest klasy światowej, których opieką zajmuje się stowarzyszenie UNESCO, pilnujące ich los w trosce dla przyszłych przodków. Urokliwa miejscowość nazwana Novalja, usytuowana w ciekawym miejscu w regionie Kvarner.

Zwiedzamy Dubrovnik

Zwiedzamy Dubrovnik

Dubrownik ma wyjątkowo bogatą historię. Powstał z osady rybackiej położonej na skalistej wysepce. Osiedlali się tu Ilirowie, Grecy oraz uchodźcy z nadbrzeżnych miast, którzy pragnęli schronić się przed Awarami i Słowianami niszczącymi pobliski Eupidaurus (obecnie Cavtat).

Rovinj

Rovinj

Dobrze rozwinięta baza turystyczna, oraz stale powiększająca się mapa połączeń autostrad i dróg międzymiastowych przyczynia się że podróż po Chorwacji jest jedną z szczególnie przyjemnych - nawet podczas sezonu kiedy Rovinj najeżdża często kilka krotność żyjących w tym miejscu na co dzień ludzi. Malownicza miejscowość o oryginalnej nazwie Rovinj, usytuowana w godnym polecenia miejscu w regionie Istria. Miejscowość ta z ciekawymi tradycjami, co roku odwiedzane przez dziesiątki tysięcy rozleniwionych turystów.

Stari Grad

Stari Grad

Spore atrakcję przygotowane dla turystów, atrakcyjna baza noclegowa oraz idealne warunki klimatyczne, przyczyniają się że co roku do Stari Grad przyjeżdża dziesiątki tysięcy turystów, a turystyka okazała się głównym źródłem dochodu dla wielu zamieszkujących tu ludzi. to jeden z szybciej rozwijających się miejsc Europy, każdy region cieszy się wielkim wzięciem w śród urlopowiczów, a Środkowa Dalmacja szczególnie na ich brak nie narzeka. Przyczyną tego zapewne jest fakt że zapewne wiele czynników, oprócz wyżej wymienionych podkreślić należy fakt wyjątkowo przychylnie nastawionych władz lokalnych oraz mieszkańców do przybywających tu gości.

Zwiedzamy Sibenik

Zwiedzamy Sibenik

Po przejechaniu 11 km na południowy wschód od Vodic dociera się do Šibenik (Śibenik). Aż do 1991 r. miasto było bogatym ośrodkiem przemysłowym, słynącym z jednej z najpiękniejszych katedr na wybrzeżu adriatyckim.

Split

Split

Odwiedzając Chorwację, należy jednak pamiętać że Split to nie tylko zatłoczone plaże, i przepyszne punkty gastronomiczne i bary z ekstrawaganckimi posiłkami. To również interesująca lecz czasami bywało że wojenna historia jaka nakreśliła swój byt w minionych czasach, widoczne to zwłaszcza na miejscu starówki Split. Mnogość atrakcji czekających na turystów przyczyniają że zapewne wielu z nich również wróci tu co roku.

Rijeka

Rijeka

Rijeka to jedno z najpopularniejszych miast znajdujących się w Chorwacji, położone w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, posiada oszałamiającą historią. Zapewne jest to kolejny z czynników które przyczyniają się że co wakacje miejsce to zwiedza miliony turystów z całego świata. Wymieniając występujące zabytki, cudowne plaże oraz wspaniale przygotowaną bazę turystyczną, odnosi się wrażenie że jest istny raj dla turystów.

Pag

Pag

Wyliczając mieszczące się tam zabytki, przepiękne plaże i wspaniale przygotowaną infrastrukturę turystyczną, odnieść można przekonanie że jest prawdziwy raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji turystycznych z jaką można tu się spotkać na pewno uraduje najbardziej wymagającego urlopowicza. Odwiedzając Chorwację, warto jednak zauważyć że wyspa Pag nie posiada tylko zatłoczone plaże, i wspaniałe punkty gastronomiczne i bary z wakacyjnymi drinkami.

Karlobag

Karlobag

Wyjątkowa dbałość o detale zaowocowała do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie odniosło miasto. Jednak Karlobag nie tylko jest to idealne miejsce dla zwolenników aktywnego wypoczynku, to również idealne warunki do korzystania ze słońca. Tak jak w regionie Kvarner, słynie z wyjątkowo przyjemnej urlopowiczom pogody, niezwykle małej ilości opadów oraz wielu słonecznych dni.

Osijek

Osijek

Wymieniając mieszczące się tam zabytki, oszałamiające plaże a także dobrze przygotowaną bazę turystyczną, można odnieść przekonanie że jest istny raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji turystycznych jaką można tu spotkać na pewno zadowoli najbardziej wymagającego podróżnika. Zwiedzając Chorwację, jednak należy zwrócić uwagę że Osijek nie szczyci się tylko gorące plaże, i wspaniałe restauracje i bary z wakacyjnymi posiłkami.

Zagrzeb

Zagrzeb

Liczne atrakcje czekających na urlopowiczów sprawiają że całkiem sporo z nich ponownie przybędzie tu w kolejnym roku. Rozmawiając z turystami można odnieść wrażenie że miasto Zagrzeb posiada coś co powoduje że człowiek pragnie tu wracać i wracać bez względu na to czy był tu w poprzednich latach. Wyjątkowa dbałość o detale zaowocowała sukcesem turystycznym, jakie osiągnęło miasteczko.

Zaostrog

Zaostrog

Bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna, a także ciągle powiększająca się sieć połączeń autostrad i dróg ekspresowych sprawia że przemieszczanie się po Chorwacji należy do szczególnie przyjemnych - również w trakcie sezonu gdy Zaostrog najeżdża zwykle kilka krotność żyjących w tym miejscu na co dzień ludzi. Zaostrog starannie odbudowane sporo widziało w czasie swojej burzliwej historii. Dość długo było zajęte przez najeźdźców ościennych krajów, co przyczyniło się do wielu interesujących powstałych tu zabytków.

Slavonski Brod

Slavonski Brod

Miejscowi szanują swoją historię, i mają świadomość że to dzięki niej zawdzięczają te bogate w ilości budowli które co roku wabią tłumy turystów. Kilka zabytków zalicza się do klasy światowej, których patronem powierzono UNESCO, chroniące ich los w trosce dla następnych przodków. Szczególna troska o detale przyczyniła się do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie osiągnęło miasteczko.

Nin

Nin

O tym że to jest piękny region Chorwacji potwierdzają badania jakie przeprowadzono na obiektywnej grupie przypadkowo napotkanych turystów będących Chorwację, którzy potwierdzili że nie jest to ich pierwszy pobyt w tym wspaniałym mieście jakim jest Nin. Miejscowi szanują historię swojego miasta, i wiedzą że to za jej sprawą zawdzięczają te ilości atrakcyjnych budowli które każdego roku ściągają tysiące turystów. Kilka zabytków kwalifikuje się do klasy światowej, których patronem powierzono UNESCO, chroniące ich los dla następnych pokoleń.

Samobor

Samobor

Samobor jest to z pewnością jedno z najciekawszych miast znajdujących się w Chorwacji, położone w regionie o intrygującej nazwie Centralna Chorwacja, podkreślić należy jego cudowną historią. Z tego powodu jest to jeden z powodów które przyczyniają się że co wakacje miejsce to zwiedza miliony podróżników z naszej części kontynentu. Autostradą można wygodnie przejechać cały region Centralna Chorwacja i sprawić że tegoroczny urlop stanie się jeszcze bardziej udany.

Dubrovnik

Dubrovnik

Dubrovnik to jedno z najciekawszych miast w Chorwacji, leżące w regionie o interesującej nazwie Dalmacja - a dokładnie jej południowa część, podkreślić należy jego interesującą historią. Z tego powodu jest to jeden z czynników które przyczyniają się że w sezonie urlopowym miejsce to wybiera dziesiątki tysięcy turystów z całej Europy. Wyliczając znajdujące się tu zabytki, oszałamiające plaże oraz dobrze przygotowaną infrastrukturę turystyczną, można odnieść wrażenie o tym iż jest to prawdziwy raj dla turystów.

Bakar

Bakar

Mieszkańcy doceniają pradzieje miasta, i mają świadomość że to dzięki niej zawdzięczają te ilości zabytków które każdego roku ściągają wielkie ilości turystów. Sporo zabytków kwalifikuje się do klasy światowej, których dozorem jest organizacja UNESCO, dbające o ich los dla przyszłych przodków. O tym że to jest piękny region Chorwacji potwierdzają badania przeprowadzone na kilku przypadkowo zapytanych turystów przebywających Chorwację, którzy ujawnili że to nie jest ich debiut w tym cudownym zakątku jakim jest miasto Bakar w Chorwacji.

Cavtat

Cavtat

Zwiedzając Chorwację, jednak należy pamiętać że Cavtat nie posiada tylko zatłoczone plaże, i przepyszne restauracje i puby z ekstrawaganckimi przekąskami. To także ciekawa choć czasem bywało że burzliwa historia jaka odcisnęła swój zapis w dawnych momentach, widoczne to zwłaszcza w starym mieście Cavtat. Wiele atrakcji które czekają na przyjezdnych sprawiają że całkiem sporo z nich również przyjedzie tu w przyszłym roku.

Poreč

Poreč

Drogą szybkiego ruchu można przyjemnie przejechać cały region Istria i spowodować że wakacyjny wyjazd będzie jeszcze bardziej udany. Zazwyczaj w centrum miasta, w starej części miasta spotkać można dużo interesujących i ciekawych turystycznie budowli, to warto udać się na peryferia miasta Porec, gdzie w kameralnych okolicznościach bez zgiełku natłoku turystów odkryć możemy na atrakcyjny punkt widokowy skąd ujrzeć można okazałą panoramę miasta. Poreč aktualnie odbudowane sporo przeżyło podczas swojej zamierzchłej historii.

Sisak

Sisak

Liczne atrakcję turystyczne, wyjątkowo dobra baza hotelowa oraz idealne warunki pogodowe, powodują że każdego roku do Sisak przybywa dziesiątki tysięcy podróżników, a turystyka okazała się ważną gałęzią gospodarki dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. stał się dynamicznie rozwijających się zakątków Europy, każdy region cieszy się dużym zainteresowaniem w śród turystów, a Centralna Chorwacja w szczególności na ich brak nie narzeka. Wpływ na ten fakt ma pewnie wiele czynników, prócz wyżej wyszczególnionych zauważyć należy to że wyjątkowo przychylnie nastawionych władz lokalnych i mieszkańców do przyjezdnych.

Korčula

Korčula

Licznie występujące atrakcję przygotowane dla turystów, dobra baza noclegowa oraz idealne warunki pogodowe, powodują że każdego roku do Korčula przybywa setki tysięcy podróżników, a turystyka stała się podstawowym źródłem utrzymania dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. stał się dynamicznie rozwijających się zakątków Europy, każdy region pochwalić się może dużym zainteresowaniem w śród turystów, a Południowa Dalmacja w szczególności na ich brak nie narzeka. Przyczyną tego zapewne jest fakt że zapewne sporo czynników, oprócz wczesnej tu wyszczególnionych zauważyć należy to że wyjątkowo przyjaźnie nastawionych pracowników agencji turystycznych oraz mieszkańców do przyjezdnych.

Varaždin

Varaždin

Miejscowi szanują swoją historię, i wiedzą że to niej zawdzięczają te niezliczone ilości atrakcyjnych zabytków które co roku wabią tysiące turystów. Kilka zabytków zalicza się do grupy światowej, których dozorem jest organizacja UNESCO, pilnujące ich los w trosce dla następnych przodków. Liczne atrakcje które czekają na przyjezdnych powodują że zapewne część z nich również przyjedzie tu co roku.

Zabytki Krk

Zabytki Krk

Będąc na wyspie Krk, w mieście o tej samej nazwie warto zwiedzić kościół Gospe od Zdravlja i stary kasztel zbudowany przez Frankopanów; wybrać się na wycieczkę do Juradvoru, gdzie odnaleziono starą inskrypcję kamienną będącą jednym z najstarszych zabytków języka serbsko-chorwackiego. Zabytkowe pałace i rezydencjeZe świeckich budowli miasta najpiękniejsze są domy patrycjuszy, wśród których wyróżnia się Kotter z romańskimi oknami oraz dom Kanoników z glagolickim napisem pochodzącym z XI w. Koniecznie trzeba zwiedzić dom kata pomiędzy placem Kamplin a Bramą Pizańską, by się przekonać, że zgromadzone tam sprzęty i przedmioty codziennego użytku nie wyglądają jak narzędzia z sali tortur, ale są całkiem zwyczajne.

Novi Vinodolski

Novi Vinodolski

Novi Vinodolski starannie odbudowane sporo widziało w czasie swej burzliwej historii. Długo było pod władaniem obcych krajów, to przyczyniło się do dość dużej ilości ciekawych powstałych tu zabytków. Co roku, chętnie zwiedzane jest przez wiele tysięcy turystów nawet z najdalszych regionów naszego kontynentu.

Makarska

Makarska

Miejscowość Makarska starannie odbudowane sporo widziało podczas swej burzliwej historii. Sporo czasu było władane pod zaborem ościennych krajów, co przyczyniło się do dość dużej ilości atrakcyjnych zbudowanych tu zabytków. Każdego roku, licznie zwiedzane jest przez wiele tysięcy turystów z najbardziej odległych regionów naszego globu.

Trogir

Trogir

Dbałość o detale zaowocowała sukcesem turystycznym, jakie osiągnęło miasto. Aczkolwiek Trogir nie jest tylko miejsce idealne dla dla zwolenników zwiedzania, to również idealne warunki do cieszenia się zasobami słonecznymi. Zarówno jak w całym regionie Środkowa Dalmacja, słynie z wyjątkowo przychylnej urlopowiczom pogody, niezwykle małej ilości opadów zaś stosunkowo dużej ilości gorących dni.

Primošten

Primošten

Wzorowo rozwinięta infrastruktura turystyczna, i ciągle rozwijająca się sieć połączeń dróg ekspresowych i autostrad przyczynia się że przemieszczanie się po Chorwacji należy do szczególnie przyjemnych - nawet w miesiącach wakacyjnych kiedy Primošten odwiedza często kilka krotność mieszkających tu na co dzień mieszkańców. Miejscowi doceniają swoją historię, i mają świadomość że to niej zawdzięczają te bogate w ilości atrakcyjnych zabytków które każdego roku wabią tysiące turystów. Sporo zabytków zalicza się do klasy światowej, których dozorem jest organizacja UNESCO, pilnujące ich los dla następnych pokoleń.

Zadar

Zadar

Przepiękna miejscowość zwana Zadar, położona w idealnym miejscu w regionie Północna Dalmacja. Miasto z wielkimi tradycjami, w każde wakacje odwiedzane przez dziesiątki tysięcy spragnionych słońca urlopowiczów. Wyliczając mieszczące się tam zabytki, cudowne plaże i wspaniale przygotowaną infrastrukturę turystyczną, odnosi się wrażenie że jest istny raj dla przyjezdnych.

Orebić

Orebić

Urokliwa miejscowość o nazwie Orebić, znajduje się w ciekawym punkcie w regionie Południowa Dalmacja. Miasto z ciekawymi zabytkami, w każde wakacje odwiedzane przez dziesiątki tysięcy spragnionych słońca turystów. Wybierając Chorwację, należy jednak zwrócić uwagę że Orebić to nie tylko błękitne plaże, i wspaniałe restauracje i bary z ekstrawaganckimi posiłkami.

Hvar

Hvar

Hvar pieczołowicie odrestaurowane wiele przeszło podczas swej bogatej historii. Sporo czasu było władane pod zaborem obcych krajów, przyczyniło się to do dość dużej ilości atrakcyjnych zbudowanych tu zabytków. Co roku, chętnie zwiedzane jest przez wielu turystów z najdalszych zakątków świata.

Rab

Rab

Fakt że jest to cudny region Chorwacji potwierdzają liczne badania przeprowadzone na obiektywnej grupie losowo napotkanych turystów przebywających Chorwację, którzy potwierdzili że to nie jest ich pierwszy pobyt w tak przepięknym zakątku jakim jest Rab. Wyliczając liczne zabytki, rajskie plaże a także dobrze przygotowaną bazę turystyczną, odnosi się przekonanie o tym iż jest to istny raj dla odwiedzających. Mnogość atrakcji turystycznych z jaką można tu się spotkać z pewnością zadowoli najbardziej marudnego urlopowicza.

Ogulin

Ogulin

O fakcie że to jest cudowny region Chorwacji popierają badania przeprowadzone na kilku przypadkowo wybranych turystów będących Chorwację, którzy ujawnili że to nie jest ich debiut w tym pięknym zakątku jakim jest Ogulin. Wymieniając znajdujące się tu zabytki, przepiękne plaże a także wspaniale przygotowaną bazę turystyczną, odnieść można przekonanie o tym iż jest to prawdziwy raj dla turystów. Mnogość atrakcji dla zwiedzających jaką można tu spotkać na pewno uszczęśliwi każdego najbardziej marudnego turystę.

Kvarner

Kvarner

Okolice Rijeki i Opatiji mają nieco odmienny charakter niż pozostała część wybrzeża. Bardzo silne byty tu zawsze wptywy austriackie, a znacznie słabsze włoskie. Bardzo silne byty tu zawsze wptywy austriackie, a znacznie słabsze włoskie.

Rab miasto na wyspie o tej samej nazwie

Rab miasto na wyspie o tej samej nazwie

Chorwackie miasto Rab, połozone na wyspie o tej ramej nazwie to doskonałe miejsce na wędrówkę bez celu. Gości urzeka ciasna plątanina średniowiecznych uliczek, ożywianych małymi barami i sklepika mi otwierającymi się na pokryte kawiarnianymi ogródkami place, a za każdym rogiem połyskuje migotliwy Adriatyk.Nawet w szczycie sezonu starówka w ciągu dnia jest cicha, ponieważ wielu turystów odpoczywa na plażach rozrzuconych po całym półwyspie lub bierze udział w jednym z licznych jednodniowych rejsów (statki odpływają rano z szerokiego nabrzeża).

Biograd na Moru

Biograd na Moru

Liczne atrakcję przygotowane dla turystów, atrakcyjna baza noclegowa a także idealne warunki klimatyczne, sprawiają że co roku do Biograd na Moru przyjeżdża dziesiątki tysięcy turystów, a turystyka stała się głównym źródłem dochodu dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. Biograd na Moru to jeden z szybciej rozwijających się zakątków Europy, każdy region okazuje się wielkim wzięciem w śród urlopowiczów, a Północna Dalmacja szczególnie na brak ich nie narzeka. Przyczyną tego zapewne jest fakt że zapewne sporo czynników, prócz wyżej wymienionych zauważyć należy to że wyjątkowo przychylnie nastawionych pracowników agencji turystycznych i mieszkańców do przybywających tu gości.

Požega

Požega

Szczególna dbałość o detale zaowocowała do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie odniosło miasto. Aczkolwiek Pozega to nie tylko raj dla zwolenników zwiedzania, to również wspaniałe warunki do opalania się. Tak jak na terenach regionu Slawonia, znany jest z wyjątkowo przychylnej urlopowiczom pogody, niewielkiej ilości opadów zaś wielu słonecznych i gorących dni.

Medimurje

Medimurje

Liczne atrakcje czekających na urlopowiczów sprawiają że wielu z nich ponownie przyjedzie tu w kolejnym roku. Nawiązując kontakty z urlopowiczami odnosi się wrażenie że miasto Medimurje ma coś co sprawia że człowiek odczuwa potrzebę by tu powrócić i wracać bez względu na to czy był już tu w latach poprzednich. Szczególna dbałość o detale zaowocowała sukcesem turystycznym, jakie osiągnęło miasto.

Ilok

Ilok

Miejscowi doceniają historię swojego miasta, i wiedzą że to niej zawdzięczają te ilości zabytków które co roku przyciągają tłumy turystów. Wiele zabytków jest klasy światowej, których patronem powierzono UNESCO, chroniące ich los dla następnych pokoleń. Zwiedzając Chorwację, jednak należy zwrócić uwagę że miasto Ilok to nie tylko zatłoczone plaże, i przepyszne restauracje i puby z egzotycznymi drinkami.

Bol

Bol

Bol to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji, znajduje się w regionie o intrygującej nazwie Południowa Dalmacja, podkreślić należy jego interesującą historią. Pewnie jest to główny z czynników które przyczyniają się że co wakacje miasto to odwiedza dziesiątki tysięcy podróżników z wielu kontynentów. Fakt że jest to cudowny region Chorwacji potwierdzają badania które przeprowadzono na grupie przypadkowo napotkanych turystów będących Chorwację, którzy potwierdzili że nie jest to ich pierwszy urlop w tym wspaniałym mieście jakim jest Bol.

Velki Mali Ston

Velki Mali Ston

Odwiedzając Chorwację, jednak należy pamiętać że Velki Mali Ston nie posiada tylko zatłoczone plaże, i wspaniałe punkty gastronomiczne i puby z wakacyjnymi przekąskami. To także fascynująca choć czasem bywało że wojenna historia jaka odcisnęła swój zapis w dawnych momentach, zauważyć to szczególnie w starej części Velki Mali Ston. Miejscowi szanują swoją historię, i wiedzą że to niej zawdzięczają te wielkie ilości zabytków które co roku wabią wielkie ilości turystów.

Krk

Krk

Autostradą można bardzo przyjemnie zwiedzić cały region Kvarner i spowodować że wakacyjny wyjazd będzie wyjątkowo udany. Choć w centrum , porcie starówce i najstarszej części miasta natrafić można sporo atrakcyjnych turystycznie pomników, to warto wybrać się na peryferia miasta Krk, tam właśnie w spokoju bez zgiełku natłoku turystów natrafić możemy na przepiękny punkt widokowy z którego ujrzeć można całą panoramę miasta. Krk starannie odbudowane wiele przeżyło w czasie swojej burzliwej historii.

Pula

Pula

Wzorowo rozwinięta baza turystyczna, a także wciąż rozwijająca się sieć połączeń dróg ekspresowych i autostrad powoduje że jazda po Chorwacji jest jedną z szczególnie przyjemnych - również w trakcie sezonu kiedy miasto Pula w Chorwacji najeżdża często kilka krotność mieszkających w tym miejscu na co dzień ludzi. O fakcie że to jest cudny region Chorwacji popierają liczne badania które przeprowadzono na obiektywnej grupie przypadkowo wybranych turystów zwiedzających Chorwację, którzy przyznali że nie jest to ich pierwszy pobyt w tak przepięknym mieście jakim jest Pula. Drogą szybkiego ruchu można wygodnie przemierzyć cały region Istria i sprawić że wakacyjny wyjazd stanie się wyjątkowo atrakcyjny.

Solin

Solin

Licznie występujące atrakcję turystyczne, dobrze rozwijająca się baza hotelowa i idealne warunki pogodowe, przyczyniają się że co roku do Solin przybywa setki tysięcy turystów, a turystyka stała się ważną gałęzią gospodarki dla wielu zamieszkujących tu ludzi. stał się dynamicznie rozwijających się zakątków Europy, każdy region cieszy się wielkim zainteresowaniem w śród urlopowiczów, a Środkowa Dalmacja w szczególności na brak ich nie narzeka. Wpływ na ten fakt ma zapewne wiele czynników, oprócz wczesnej tu wymienionych podkreślić należy to że szczególnie przychylnie nastawionych pracowników agencji turystycznych oraz mieszkających tu ludzi do przybywających tu gości.

Sucuraj

Sucuraj

Kilka zabytków jest klasy światowej, których patronem jest organizacja UNESCO, dbające o ich los w trosce dla następnych przodków. O tym że to jest cudny zakątek Chorwacji popierają badania jakie przeprowadzono na grupie przypadkowo wybranych turystów przebywających Chorwację, którzy przyznali że nie jest to ich pierwszy pobyt w tym pięknym kurorcie jakim jest Sucuraj. Sucuraj to z pewnością jedno z najpopularniejszych miast znajdujących się w Chorwacji, zajmujące cudowną okolicę w regionie o interesującej nazwie Środkowa Dalmacja, pochwalić się może oszałamiającą historią.

Koprivnica

Koprivnica

O tym że jest to piękny zakątek Chorwacji popierają badania przeprowadzone na kilku losowo zapytanych turystów zwiedzających Chorwację, którzy ujawnili że to nie jest ich pierwszy pobyt w tak przepięknym zakątku jakim jest Koprivnica. Koprivnica to zapewne jedno z najciekawszych miast znajdujących się w Chorwacji, znajduje się w regionie o interesującej nazwie Centralna Chorwacja, podkreślić należy jego oszałamiającą historią. Pewnie jest to główny z czynników które przyczyniają się że w sezonach letnich kurort ten wybiera dziesiątki tysięcy podróżników z wielu kontynentów.

Omiš

Omiš

Omiš jest to z pewnością jedno z najciekawszych miast w Chorwacji, znajduje się w regionie o interesującej nazwie Dalmacja, posiada cudowną historią. Z pewnością jest to jeden z powodów które sprawiają że co roku miejsce to zwiedza dziesiątki tysięcy podróżników z całego świata. Odwiedzając Chorwację, należy jednak zauważyć że Omiš nie szczyci się tylko błękitne plaże, i przepyszne punkty gastronomiczne i puby z wakacyjnymi przekąskami.

Rijeka zwiedzamy jej zabytki

Rijeka zwiedzamy jej zabytki

Rijeka, położona 126 km na południe od Lublany jest największym chorwackim portem handlowym. Chociaż jest tutaj kilka uroczych miejsc, miasto robi wrażenie jakby uciekła z niego dusza. Bardzo ładne jest centrum liandlowe, zamknięte dla ruchu kołowego, Korzo i barwny targ.

Šibenik

Šibenik

Odpowiednio dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, oraz stale rozwijająca się sieć połączeń dróg międzymiastowych i autostrad przyczynia się że przemieszczanie się po Chorwacji jest jedną z wyjątkowo przyjemnych - nawet w miesiącach wakacyjnych kiedy Sibenik najeżdża często kilka krotność mieszkających tu na co dzień ludzi. O tym że jest to cudowny region Chorwacji potwierdzają liczne badania które przeprowadzono na obiektywnej grupie losowo zapytanych turystów będących Chorwację, którzy potwierdzili że to nie jest ich debiut w tym wspaniałym mieście jakim jest Šibenik. Liczne atrakcję turystyczne, wyjątkowo dobra baza noclegowa i idealne warunki pogodowe, sprawiają że każdego roku do Šibenik przybywa dziesiątki tysięcy podróżników, a turystyka stała się podstawowym źródłem utrzymania dla wielu mieszkających tu mieszkańców.

© 2012-2017 by przewodnik-turystyczny.com